O vinářství Hacienda ZORITA

1366

Šlechtična Ines de Limoges darovala toto hospodářství mnichům - bratrům z řádu Dominikánů s nadějí, že tím zachrání duši svého zesnulého manžela. Bratři zde žili a obhospodařovávali okolní zemědělské půdy a obilná pole.

anocheciendo    hacienda-zorita-salamanca

 1485

V tomto období zde pobýval Kryštof Kolumbus, když získával finanční prostředky pro plánovanou plavbu přes Atlantik do Číny, čímž chtěl objevit rychlejší alternativu oproti cestě Marca Pola. Nakonec však přistál v San Salvadoru na Bahamách.

hacienda_zorita_fachada4-big   hacienda_zorita_natural_reserve_countrybred

1881

Don Tomás de Solís, průmyslový vizionář své doby, zde postavil nejkvalitnější mlýn v údolí Duero. Usedlost se tak stala známá po celém Španělsku. Po ničivém požáru však zůstala opuštěna a ponechána v ruinách.

valverdon-hacienda-zorita-wine-hotel-spa-322029_1000_560   bookings01

2000

Během dvacátého století si usedlost prošla svými nejhoršími časy. Po celá desetiletí neměl nikdo představu ani trpělivost postarat se o tuto haciendu. Potom jsme ale přišli my, s vizí probudit haciendu ve své původní kráse zpět k životu jako domov pro naši rodinu vín - Marqués de la Concordia. Věděli jsme, že to bude znamenat tvrdou práci, takže jsme hledali dlouho ztracené stavební plány a začali od začátku stavět cihlu po cihle…