O vinářství Bottega

1920 - Historie společnosti Bottega se začala psát mnohem dříve, než byla skutečně založena. Předcházeli jí již tři generace lidí, zabývajících se vínem a grappou. Ve 20. letech to byl obchodník s vínem Domenico Bottega, vášnivý enolog, schopný rozpoznat ty nejlepší hrozny ještě na vinici.

1950 - 50. a 60. léta. Aldo Bottega sdílí vášeň svého otce Domenica a rozšiřuje ji z vín také na grappu. Prošel velmi plodným učením s nejlepším mistrem palírny v Coneglianu. Naučil se tajemství tohoto fascinujícího řemesla a vymyslel některá inovativní technická řešení, jako je například první grappa z jediné odrůdy. Jeho vrozený podnikatelský duch jej vedl k založení vlastní palírny.

1977 - Založení společnosti Distilleria Bottega. V roce 1977 přesunul Aldo Bottega své palírny do Pianzano di Godega (Treviso) a dal jim své finální jméno Distilleria Bottega. Na konci 70. let to byla malá společnost působící na místním trhu s grappou.

untitled-5   untitled-6

1983 - Bottega Brothers. Po smrti zakladatele se prezidentem společnosti stal syn Sandro, kterému nadále pomáhal bratr Stefan a sestra Barbara. Po několika letech se Distilleria Bottega stala velmi známou společností především díky inovativnímu destilačnímu systému a snížení obsahu alkoholu, díky kterému je grappa mírnější a jemnější.

1985 - Foukané sklo. Byla vyrobena první foukaná skleněná láhev. Inovativní, drahocenné a elegantní balení grappy, které vytvořilo velmi silné spojení s kulturní a uměleckou dominantou, Benátkami.

untitled-7   untitled-8

1987 - značka Alexander. Ke značce Bottega se připojuje nová značka Alexander. Ta je určena pro stále více vzdělané a rafinované spotřebitele, včetně mladých lidí a žen. Distilleria Bottega začíná vyvážet své výrobky do zahraničí.

1992 - Cantina dei Poeti. Il Vino dei Poeti, Prosecco, je první z kolekce kvalitních vín, které společnosti Bottega otevírá dveře na trh s těmito víny.

1995 - Fragolino. Společnost Bottega obnovila tradici Fragolina, což jí umožnilo značně navýšit svůj obrat.

untitled-13   untitled-14

2003 -Sprej Grappa. Grappa v láhvi s rozstřikovačem byla obrovským úspěchem. Je to ideální způsob jak grappou navonět kávu, sladkosti, rýžové pokrmy, korýše nebo doutníky.

2007 - Nová hlavní kancelář v Bibanu. Distilleria Bottega se stěhuje do města Bibano di Godega Sant'Urbano (Treviso), 50 km od Benátek a v těsné blízkosti města Conegliano Veneto, hlavního města Prosseca a tlukoucího srdce grappy. Kanceláře se nacházejí v rozlehlé zemědělské usedlosti z 19. století, zrekonstruované dle ekologických kritérií s ohledem na životní prostředí a obklopené 10 hektary vinic.

2009 - Nové vinařství. Společnost otevírá nové vinařství, přilehlé k ústředí v Bibanu, na výrobu Prosecca a dalších šumivých vín.

untitled-15   untitled-16

2009/2011 - Amarone a Brunello. V letech 2009-2011 rozšiřuje Bottega svou výrobu vína do oblastí Valpolicella (Veneto) a Montalcino (Toskánsko). V první z nich se u města Pescantina (Verona) pěstuje slavné Amarone, stejně tak Ripasso nebo Recioto. Ve druhé oblasti se u města Montalcino (Siena) produkuje Brunello, princ italských vín.

2011 - Alexander - sklářská výroba. Po pečlivé rekonstrukci historické budovy v Pianzanu, se zde otevírá nová sklárna na foukané sklo, kde se dle původní tradice pokračuje ve výrobě uměleckých lahví pro značku Alexander.

2012 - Distilleria Bottega slaví 35 let. Oslava založení společnosti se konala v noci 25. března 2012 ve Veroně během mezinárodní výstavy vín Vinitaly.

2013 - Bottega S.p.A. Dne 20. března 2013 změnila Distilleria Bottega svůj název na Bottega S.p.A. Podíly společnosti jsou výhradně ve vlastnictví Barbary, Sandra a Stefana Bottegy.

2014 - Barricaia pro zrání grappy. Společnost je vybavena novými prostory pro zrání grappy ve městě Pianzano. To umožňuje skladovat 900 litrů grappy v různých sudech včetně těch barikových.