Videa

Winemaker`s Cut Cuvée Hron ~ Váh ~ Rimava ~ Rudava, ročník 2011

Odrůdy Hron, Váh, Rimava, Rudava, tzv. "Modré řeky" patří mezi slovenské novošľachtence, které vyšlechtila Dorota Pospíšilová. Víno tmavorubínové barvy a komplexní podmanivé vůně černého rybízu a tmavého lesního ovoce, zejména borůvek a ostružin, obohacené o tóny grafitu, tabáku, kávy a jalovce. Chuť vína překypuje sametovou bohatostí, s ovocností tmavého bobulového ovoce, delikátní kořenitostí, úžasnými ovocně-koňaková tóny, vynikající strukturou kyselin a taninů a skvělou dochutí.

 

Tramín červený (Čachtice), roč. 2013 - polosladké

 

Víno výrazné žluté barvy, s medově-kořeněnou vůní, zejména růže, květového medu a muškát listů, obohacenou o jemné minerální tóny. Chuť vína je medově ovocná, s lahodnými ovocnými kyselinami, interesantní korenistosťou a příjemnou nasládlou dochutí.

 

Sauvignon (Čachtice), roč. 2013

 

Víno žlutozelené barvy zlatavého odstínu, s bohatou vůní ovocně-rostlinných tónů, zejména zralých angreštu, zelené broskve, kopřivy a lučního medu. Víno s výrazným chuťovým vjemem, s dominující chutí angreštu, kopřivového extraktu a dužiny grapefruitu, s vábivými kyselinami a vyrovnanou, jemně kořeněnou dochutí.

Chardonnay (Čachtice), roč. 2013

 

Víno žluté barvy jemnějšího odstínu, s decentní ovocnou vůní tropického ovoce, zejména manga a pomeranče as vůní podzemnice olejné a včelích plástů. Chuť vína je noblesně ovocně delikátní, propletená svěžími kyselinami, s přesvědčivou a dlouhou ovocnou chutí.

Modrý Portugal (Dolné Orešany), roč. 2013

 

Víno syté jasně červené barvy, s ovocnou vůní peckového ovoce, zejména třešní a višní. Chuť vína je šťavnatá, s ovocností červeného bobulového ovoce, podpořená svěžími kyselinami, které s jemnou adstringenciou vytvářejí odrůdově výjimečný chuťový vjem vyznačující se pevností a vyrovnaností.

Doporučujeme podávat k jednodušším úpravám drůbežího nebo králičího masa, nejlépe ke králíkovi na smetaně s brusinkami a také k hovězímu masu s pikantním zeleninovým salátem.

Pinot Noir (Čachtice), roč. 2012

 

 Víno světle červené barvy, s impozantní vůní ovocné zamatovosti, s tóny zejména maliníku, ostružiny a moruše, s noblesními podtóny peckovin, podzimního listí, pepře a svůdné ovocné sladkosti. V chuti je víno přitažlivě komplexně ovocné, s působivě pevnými tříslovinami a dlouhou dochutí.

Winemaker`s Cut Rizling rýnsky (Vinodol), roč. 2013

 

Víno žlutozelené barvy výraznějšího odstínu, s delikátní kořenitou a noblesně ovocnou vůní, zejména rozinek a dužiny zralých jablek, zvýrazněnou aroma tmavého medu. Chuť vína je plně ovocná, se šťavnatou ovocností jablek a dužin citrusových plodů, s osvěžujícími kyselinami a dlouhou dochutí.

Devín (Búč), roč. 2013

 

Víno zelenožluté barvy, s okouzlující nasládlou ovocnou vůní, zejména přezrálých hroznů, s jemným muškátovým podtónem. Chuť vína je přeplněná sladkými ovocnými tóny, zejména hroznové šťávy a dužiny ringlôt a liči, podpořená harmonickou strukturou kyselin, s celkovou elegancí a dlouhým dozníváním.

Doporučujeme podávat ke sladkým dezertům, k ovocným a krémovým zákuskem, ale ik chuťově výraznějším sýrům, zejména s modrou plísní.

Cabernet Sauvignon rosé, roč. 2013, (Vinodol)

 

Víno jiskřivě růžové barvy, výrazně ovocné přitažlivé vůně sladkého ovoce, zejména lesních jahod a malin. Chuť vína je šťavnatě ovocná s rybízovou-kopřivovým lemem, harmonickou strukturou kyselin, celkovou elegancí a dlouhým dozníváním.

Cabernet Sauvignon, roč. 2012, (Strekov)

 

Víno rubínově granátové barvy jemného odstínu, s přitažlivou ovocnou vůní, zejména tóny cassis a černého bobulového ovoce a decentní korenistosťou. Chuť vína je odrůdově ovocná, s lahodnými tóny černého rybízu a grafitu, podpořená harmonickou strukturou kyselin a taninů.

Doporučujeme podávat k šťavnatým úpravám zvěřiny a hovězího masa, nejlépe k steaku z jeleního hřbetu s demiglasse z červeného vína as restovanými houbami nebo hovězímu etrecôte s gratinovanými bramborami se smetanou a fazolkami na slanině a také k různým typům tvrdých sýrů.

Müller Thurgau (Mojmírovce), ročník 2013

 

 Víno jemné žltozelenkastej barvy s pestrou škálou ovocných vůní, zejména citrusových plodů, s jemným muškátovým tónem. Chuť vína je šťavnatě ovocná, s ovocností dužiny tropického ovoce zvýrazněnou svěžími citrusovými kyselinami.

Rizling rýnsky (Dolné Orešany), roč. 2013

 

Víno žlutozelené barvy sytějšími odstínu, s výraznou a zároveň elegantní minerálně-ovocnou vůní, zejména neloupaných citrusových plodů a sušených rozinek, obohacenou o interesantní minerálně-zemité tóny. Chuť vína je výborně strukturovaná, s ovocností citrusového ovoce, nádhernou medově-minerální texturou, podpořenou kyselinami evokujícími šťavnatost pomeranče, s celkovým hlubokým chuťovým vjemem s dlouhým dozníváním.

Rulandské šedé (Čachtice), roč. 2013 - polosuché

 

Víno žluté barvy zlatavého odstínu, s přitažlivou ovocnou vůní tropického ovoce, zejména liči a vyzrálých ringlôt as lahodnou medovou aroma. V chuti je víno bohatě medovo-ovocné, s ovocností zejména zralé meruňky, s pikantností a elegantní ovocně-kořenitou dochutí.

Rulandské šedé (Čachtice), roč. 2013

 

 Víno žluté barvy zlatavého odstínu, s přitažlivou ovocnou vůní tropického ovoce, zejména liči a vyzrálých ringlôt as lahodnou medovou aroma. V chuti je víno bohatě medovo-ovocné, s ovocností zejména zralé meruňky, s pikantností a elegantní ovocně-kořenitou dochutí.

Cabernet Sauvignon blanc, čo. 2013, (Kamenný Most)

 

Cabernet Sauvignon vyrobený technologií bílých vín.
Víno jemně růžové barvy, výrazně ovocné přitažlivé vůně sladkého ovoce, zejména lesních jahod a malin. Chuť vína je šťavnatě ovocná s rybízovou-kopřivovým lemem, harmonickou strukturou kyselin, celkovou elegancí a dlouhým dozníváním.

Frankovka modrá (Dolné Orešany), roč. 2012

 

Víno tmavočervené barvy bordó odstínu, s decentní odrůdovou ovocnou vůní, hlavně třešní a švestek, s interesantní kořenitě skořicovým vjemem. Chuť vína je šťavnatě ovocná, s dominancí peckového ovoce a skořice, podpořená souhrou jemných kyselin a taninů, s kořenitě sametovou dochutí.

Doporučujeme podávat k přírodním úpravám červeného masa, nejlépe k steaku ze srnčího hřbetu s demiglasse se zeleným pepřem a kuřátky, taktéž k tvrdým sýrům.

Winemaker`s Cut Cabernet Sauvignon, roč. 2012, (Belá)

 

Víno rubínově purpurové barvy a intenzivní podmanivé vůně černého rybízu, peckovin a tmavého lesního ovoce, zejména borůvek a ostružin, obohacené o grafitové, cedrové a tabákové tóny. Chuť vína je výrazně extraktivní, delikátní kořeněná, s vynikající strukturou kyselin a taninů vytvářejících noblesní dochuť.

Sekt Cuvee Brut, roč. 2011

 

Ročníkové cuvée 85% Chardonnay a 15% Pinot Noir. Víno světlé zlatavé barvy, s jemným perlením. Aroma po citrusových plodech a bílých květech. Chuť harmonická, svěží, s výborně zakomponovanou kyselinou, s dotekem medu a sladkého pečiva. Sekt zrál 20 měsíců na jemných kvasinkách.